Αρχική Σελίδα Έργα - Συνεργασίες Έργα-Συνεργασίες Τοπικό Θεματικό Δίκτυο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης

Ενημέρωση και πρόσκληση συμμετοχής των εκπαιδευτικών στο Τοπικό Θεματικό Δίκτυο

«Ακουστική και ιστορική ξενάγηση στα αρχαία θέατρα της Ν.Δ. Ελλάδας»

H Διεύθυνση Β/θμιας Εκπ/σης Αχαΐας/Τμήμα Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης αναπτύσσει Τοπικό Θεματικό Δίκτυο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης που απευθύνεται σε εκπαιδευτικούς και μαθητές των σχολείων της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης (έγκριση 15748/18-11-2013 Δ/νση Δευτεροβάθμιας Εκπ/σης Αχαΐας) και προσκαλεί ως συντονιστικός φορέας όλους τους εκπαιδευτικούς των σχολείων της Αχαΐας να δηλώσουν συμμετοχή σε αυτό συμπληρώνοντας την σχετική Αίτηση που επισυνάπτεται, με την προϋπόθεση ότι προτίθενται να υλοποιήσουν κατά την τρέχουσα σχολική χρονιά 2013-2014 περιβαλλοντικά προγράμματα σχετικά με τη θεματολογία του Δικτύου.

Οι εκπαιδευτικοί που επιθυμούν να συμμετέχουν  στο δίκτυο χρειάζεται συμπληρωματικά να συμπληρώσουν και να υπογράψουν την επισυναπτόμενη ΑΙΤΗΣΗ.

Όλες οι Αιτήσεις θα πρέπει να αποσταλούν στην Υπεύθυνη Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης το αργότερο μέχρι την Παρασκευή 29 Νοεμβρίου 2013.